Oficjalna strona Czat Galeria Księga gości Forum

O piosenkach

Bad Blood

Idea przyszła, kiedy mieliśmy próby w Los Angeles. Ja zrobiłem zarys, Kee dokończył. Mówi o życiu podróżnika. Kogoś, kto żyje w drodze. Jego ciało i umysł nie umieją się zatrzymać, albo się temu oprzeć.

Break Free

Jest bardzo w stylu 'Thin lizzy'. To najszybsza piosenka na płycie. Wielu ludzi idzie każdej środy do 'High Vodorom' - rockowej dyskoteki, żeby się napić. Ta piosenka jest o totalnym wrzuceniu na luz i zabawieniu się.

Carrie

Wielki hit, szczególnie w Stanach. Pomysł narodził się, kiedy ja i Mic jam'owaliśmy razem. W pierwszej wersji był w niej tylko fortepian i wokal. Tak ją wykonywaliśmy podczas trasy koncertowej 'The Final Countdown'.

Cherokee

Napisałem ją zaledwie tydzień przed tym jak weszliśmy do studia w Szwajcarii, gdzie nagrywaliśmy 'The Final Countdown'. Była zainspirowana historią Amerykańskich Indian.

Dreamer

Emocjonalna ballada zawarta na 'Wings Of Tomorrow'. Zwykle na koncertach wykonywałem ją 'a capella'.

Flames

Przywołuje uczucie, które narodziło się, kiedy zaczeliśmy pracować nat tym albumem (Start from the dark). Znowu się spotkaliśmy, oddaliśmy wszystko i zaryzykowaliśmy dla tego zamiaru i tego zespołu. To naprawdę dobra piosenka i sprawdza się w wykonywaniu jej na żywo. Jest doskonała, chociaż jest nowa, ale zawsze cieszy publiczność.

Girl From Lebanon

Napisałem ją ostatniego lata w Sztokholmie. Cieszyłem się słońcem w parku i inspiracja uderzyła we mnie. Melodia sama wpłyneła do mojej glowy i prawie mogłem zobaczyć te dziewczynę z środkowego wschodu. Jest o serii wyzwoleń i momentów pokoju, ale światu trudno jest to pojąć, że Środkowy Wschód jest obecnie w stanie wojny.

Give A Little Bit of Loving

To jedna z moich ulubionych. Ma tę samą moc co 'Rock The Night' - czuć w niej harmonie 'Europe'. Ona i 'Girl from Lebanon' należą do moich ulubionych.

Got Your Mind In The Gutter

Oryginalny tytuł brzmiał 'Voodoo Vibe', ale nie podobało mi się to. Nasz przyjaciel Beau miał dobry pomysł i razem z nim zacząłem go rozwijać, zmieniać ten utwór na fajną, seksowną, bluesową piosenkę. Lubię ten typ muzyki, więc przekonałem pozostałą część zespołu i nagraliśmy to.

Here Comes The Night

Napisałem ją w 1990, w Londynie. Zagłębiałem się w esencje muzyki, słuchałem dużo 'Queen', 'The Beatles', 'Mott', 'The Hoople' i David Bowie. To całkiem przyjemna piosenka. Jestem z niej zadowolony.

Dalej »»